Vilém Spilka Quartet – Podvod

4. ŘÍJNA 2024 v 19:00

Podvod, Ptáčata, Růže z papíru, Stánky, Tulácký ráno, Zrnka, Na kameni kámen nebo třeba Hejna včel v rukou špičkových jazzmanů? Ano! V kostele svatých Janů! Nenechte si ujít velkou hudební lahůdku a radost.
Myšlenka dekonstruovat a následně nově zaranžovat téměř posvátné songy by se mohla zdát kacířskou, ovšem kvarteto Viléma Spilky se tohoto nesnadno představitelného úkolu zhostilo se ctí. „Hudba Honzy Nedvěda a Brontosaurů byla součástí mého zálesáckého dětství,“ upřesňuje kapelník. „Když se oprostíte od místy kýčovitých a někdy poněkud naivních textů, zbyde melodie, a tu Nedvěd prostě napsat umí.“ Melodie písniček zůstávají, ale kolem nich se dějí nejrůznější více či méně šokantní věci. Metrické i harmonické změny jdou ale vždy písni v ústrety, nikoliv proti ní. „Píseň musí zůstat písní. Základní sdělení Nedvědových skladbiček je navíc natolik silné, že si i o aranžmá řekly vlastně samy.“
Členové:
Vilém Spilka – kytarista pohybující se na české jazzové scéně od roku 1994. Dřívější úspěšné projekty Four Elements a KSZ Trio dnes plně vytěsnily kapely Two-Generation Trio, Vincenc Kummer Quartet a Vilém Spilka Quartet. Věnuje se i pedagogické práci na jazzové katedře JAMU v Brně.
Radek Zapadlo – skvěle etablovaný saxofonista s jedinečným zvukem, jehož záběr sahá od Unity Quartet, Two-Generation Tria či kvarteta legendárního kontrabasisty Vincence Kummera po projekty Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Mateje Benka či Miriam Bayle.
Martin Kleibl – vyhledávaný bubeník, jehož angažmá sahají od projektů jazzových (Bisaxuality), přes populární (Vojtěch Dyk & B-Side Band), až po klasické (OK Percussion Duo). Věnuje se i pedagogické práci na katedře bicích nástrojů na JAMU v Brně.
Vlastimil Trllo – vytížený basista, který vedle známého prostředí baskytary postupně objevuje i svět kontrabasu. Jeho služby vedle jazzmanů (Bisaxuality Mirka Veselého, Jiří Levíček) využívají i Jura Pavlica, Monika Bagárová či Zuzana Gamboa.
Vstupenky kupujte => zde