FOTOGALERIE 2022

Vánoce 2022

11. prosince 2022 – Žamboši a Petr Uvira

Vsetínská kapela sdružená kolem svého frontmana Jana Žambocha je aktuální folkovou špičkou, kdy písničkářské žánry ve své tvorbě pojímá moderně a inteligentně. Jako hosta si ke svému adventnímu koncertu v magickém prostředí kostela svatých Janů pozvala kytaristu z nejlepších a nejváženějších – Petra Uviru.

17. listopadu 2022 – Kristovy roky Sametové revoluce

Debata s biskupem Martinem Davidem v Kostele sv. Janů

17. října 2022 – Ondřej Šimetka o východním Timoru

Ondřej Šimetka je lékař, gynekolog. O své misi napsal: „Když jsem přijel na Východní Timor poprvé (v roce 1999), byla to spálená zem, která právě získala svou nezávislost. Téměř 80 % lidí bylo násilně vysídlených ze svých obydlí, zdravotnický systém byl v troskách a na ostrově bylo všehovšudy 15 lékařů. Země měla jednu z nejvyšších mateřských a novorozeneckých úmrtností nejen v Asii, ale i na celém světě. Od té doby jsem tam byl několikrát – jako tropický lékař, porodník, školitel porodních asistentek a lékařů, konzultant nebo cyklistický závodník – měl tu možnost být přímo u toho. Dnes má Východní Timor 950 vlastních lékařů, několik specialistů a mateřská úmrtnost klesla soustředěným úsilím mnoha hráčů o více než 80 %!“

10. září 2022 – Koncert skupiny Zrní

Akustický koncert při svíčkách – „Černá hodinka a půl“ v rámci festivalu Hradecký slunovrat.

4. září 2022 – První nedělní mše sv.

Touto mší sv. jsme zahájili pravidelné bohoslužby v kostele sv. Janů – vždy 1. neděli v měsíci.

Červen-červenec 2022 – Nový nátěr věže kostela a oprava střechy nad sakristií

26. června 2022 – Mše sv. na závěr festivalu Slunovrat

Děkujeme Michaelovi Bujnovskému, fotografovi z Člověk a víra.

13. května 2022 – Koncert písničkáře Oldřicha Janoty

29. dubna 2022 – Bratři Orffové

21. dubna 2022 – Hans Satan Auchel – vše o Santinim

Přednáška historika umění doc. Mgr. Martina Pavlíčka, Ph.D. z katedry dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci o Janu Blažeji Santinim Aichelovi.

17. dubna 2022 – Velikonoční vigilie

Vigilii Vzkříšení jsme zahájili za tmy ve 4 hodiny ráno a slavili až do svítání – obřady žehnání Paškálu, bohoslužbu Slova a Eucharistie, požehnání pokrmů a nakonec agapé – snídaně. Foto pro nás zachytil Michael Bujnovský z Člověk a víra.

20. března 2022 – Malé zvíře (jménem Podzim)

2. března 2022 – Popeleční středa

Bohoslužba slova doprovázená hudbou a zpěvem a udílením popelce.

2. února 2022 – Hromnice

Ve středu 2. února se v kostele svatých Janů opět rozsvítily hromniční svíčky. Bohoslužbu slova vedl P. Kamil Vícha. Ten také požehnal hromniční svíčky vyrobené speciálně pro tuto akci klienty sociálně terapeutické dílny Charity Opava Radost.
Foto Zdeněk Kamrla

=> Zpět na fotogalerii