FOTOGALERIE 2023

25. prosince 2023 – Půlnoční mše sv.

Jako již tradičně jsme půlnoční mši sv. slavili přesně o půlnoci. Foto: Michael Bujnovský z Člověk a víra.

Květen – červenec 2023 – Opravy prasklin klenby kostela

4. června 2023 – Žehnání (nejen) motorek

Při nedělní mši jsme vyprošovali požehnání pro letošní sezónu a to nejen pro motořkáře, ale pro všechny cyklisty a různé kolečkáře, ať už na koloběžkách, bruslích nebo na čemkoliv podobném…

19. května 2023 – Majerovy brzdové tabulky

Koncert v kostele sv. Janů

15. dubna 2023 – Ondřej Hrabal: křest sbírky Přenašeči závěsů & Jan Těsnohlídek (Večer se Slunovratem)

Ondřej Hrabal představil svou třetí básnickou sbírku nazvanou Přenašeči závěsů v rámci Večerů se Slunovratem i u nás, v opavském kostele svatých Janů. Na akci přednesl své básně také přední český autor Jan Těsnohlídek ml. Autorkou fotek je Petra Vavrečková.

19. března 2023 – Daniel Salontay: Zaobraz

Sólo koncert ambientní hudby Daniela Salontaya (kapela Longital) na obrazy Alexandra Salontaya spojený s projekcí VJ Kufríka.

Foto: Petra Vavrečková a Zdeněk Kamrla

2. února 2023 – Po roce zas na Hromnice rožnem sv. Janům svíce

Ve středu 2. února se v kostele svatých Janů opět rozsvítily hromniční svíčky. Doprovázená hudbou se zde konala také krátká bohoslužba slova. Tu vedl vojenský kaplan 53. pluku průzkumu a elektronického boje Kamil Vícha. Velkou událostí bylo představení obrazu patřícího do našeho kostela. Byl nalezen v Minoritském klášteře a Dalibor Halátek k němu měl krátkou přednášku na níž ukázal co jsme se díky němu o našem kostele dozvěděli nového. Autorem obrazu je Richard Assmann, skvělý opavský malíř a grafik. Známý je třeba jeho plakát na městské koupaliště z roku 1931. Akci krásně nafotil náš dvorní fotograf Zdeněk Karmla.

=> Zpět na fotogalerii